Відновлення роботи аеропорту Львів може допомогти закрити небо над Україною, а також важливе з точки зору іноземних інвестицій.

Як пише ЦТС з посиланням на Інтерфакс-Україна, про це заявив голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький під час Національного туристичного саміту у Львові 17 травня.

"Для нас важливо відкрити аеропорт. На кожній міжнародній зустрічі ми акцентуємо увагу на тому, що відкриття аеропорту - це, з одного боку, закриття неба над Україною. З іншого боку, це величезна можливість для іноземного інвестора, іноземного туриста побачити Україну. Це можливість для людей подорожувати і це можливість зрозуміти, що відстань, наприклад, від Львова до Лондона, майже така сама, як відстань від Львова до Донецька", - зокрема, сказав Козицький.

Нагадаємо, раніше в Офісі Президента заявляли, що в Україні ще до завершення війни можуть відновити роботу одного з цивільних аеропортів.

У вересні 2022 року на той момент міністр інфраструктури України Олександр Кубраков заявив, що технічно для відновлення роботи аеропортів в Україні необхідно до двох тижнів. Але практично це буде можливим лише за наявності гарантій безпеки. Першою повітряною гаванню, яку Міністерство інфраструктури розглядало для відновлення роботи, був аеропорт Львів.

В січні 2024 року повідомлялося, що українська влада докладає зусиль задля можливості відновлення авіасполучення з Києва та Львова. При цьому основний фокус спрямований на відновлення роботи аеропорту Бориспіль.