Польський оператор вантажних залізничних перевезень PKP Cargo повідомив про рішення відправити до третини працівників у вимушену відпустку з 1 червня, щоб скоротити витрати.

Про це пише ЦТС з посиланням на Kolejowy Portal.

Співробітникам, які будуть відправлені у вимушену відпустку, обіцяють соціальні виплати у розмірі 60% заробітної плати.

Компанія пояснює необхідність вжиття таких заходів економії різким скороченням доходів компанії на тлі скорочення попиту на перевезення вантажів, які збіглися з проблемами з капіталом.

Звіт за перший квартал наразі не опубліковано. За п'ять років з 2019 по 2023 рік вантажообіг PKP Cargo скоротився на 17%: вдвічі впали обсяги перевезень наливних та металургійних вантажів, контейнерні перевезення скоротилися на 40%.

Виручка PKP Cargo від вантажних операцій у 2022 та 2023 роках склала близько 5,5 млрд злотих (1,4 млрд доларів), що на 30% більше, ніж у 2020-2021 роках. Проте операційний прибуток скоротився минулого року на 13%, чистий прибуток - майже вдвічі.

Нагадаємо, ЦТС писав, що PKP Cargo відмовляється від всіх спонсорських угод задля покращення фінансового стану компанії. В PKP Cargo таким чином планують зекономити мільйони злотих.