За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури очільнику Маріупольського порту повідомлено про підозру у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій в умовах воєнного стану, в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Донецької обласної прокуратури.

Зазначається, що у лютому 2022 року між ДП "Маріупольський морський торговельний порт" та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договір на додаткові роботи з будівництва спеціалізованого перевантажувального комплексу зернових вантажів.

Згідно з інформацією Донецької обласної прокуратури, після повномасштабного вторгнення рф в Україну, коли місто зазнавало бомбардувань з боку окупаційних військ, виконувач обов’язків директора порту сплатив підрядній організації фактично не відпрацьовані за договором кошти.

"Достеменно знаючи, що будівництво на підприємстві в умовах активних бойових дій не проводитиметься, посадовець надав вказівки підлеглим працівникам готувати фіктивні документи. При цьому їх оформлювали "задніми числами" - вже після закінчення строків дії договору. У період з жовтня по грудень 2022 року на підставі підписаних керівником порту актів нібито виконаних робіт підрядник незаконно отримав від державного підприємства понад 11,6 млн грн", - йдеться в повідомленні відомства.

Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Читайте також Маріупольський порт пережив не одну війну, переживе і цю – директор порту Ігор Барський про місяць життя під обстрілами