США придбали в Казахстану щонайменше 81 старий літак радянського зразка. Ймовірно, їх хочуть передати Україні.

Про це пише ЦТС з посиланням на Kyiv Post.

Зазначається, що у жовтні Казахстан виставив на аукціон 117 старих бойових літаків часів СРСР, і тепер стало відомо, що США купили 81 з них через посередників.

Протягом кількох років Казахстан поступово замінював свій застарілий парк бойових літаків радянського виробництва сучасними версіями, такими як російські багатоцільові літаки Су-30СМ.

Зокрема, Казахстан на аукціоні продав 117 винищувачів і бомбардувальників радянських часів, зокрема перехоплювачі МіГ-31, винищувачі-бомбардувальники МіГ-27, винищувачі МіГ-29 і бомбардувальники Су-24 1970-х і 1980-х років.

Вартість продажу склала приблизно 1,5 млн доларів. 

Літаки були в непридатному стані, їх модернізація вважалася економічно недоцільною, а їх використання як джерела запасних частин обмежене.

Причина покупки США залишається нерозкритою. Але йдеться про можливість їхнього потенційного використання в Україні, де подібні літаки перебувають на озброєнні. 

В матеріалі припускають, що, зважаючи на те, що Україна продовжує покладатися на зброю радянської епохи, літак міг би служити джерелом запасних частин або бути розгорнутим як приманка на аеродромах.