Агрохолдинг Kernel проінформував у середу на Варшавській фондовій біржі про значне погіршення умов своєї діяльності у зв'язку з нещодавніми масштабними ракетними атаками росії, націленими на критично важливу цивільну інфраструктуру в Україні.

Як пише ЦТС з посиланням на Інтерфакс-Україна, в компанії заявили, що ці атаки серйозно вплинули на інфраструктуру виробництва й розподілу електроенергії в різних регіонах України, що призвело до зупинення низки ключових об'єктів, включно із заводами з перероблення олійних культур, когенераційними теплоелектростанціями, елеваторами й експортними терміналами.

"Електропостачання залишається нестабільним, що і далі порушує роботу дочірніх підприємств компанії в Україні", - зазначили в Kernel.

Крім того, масштабний ракетний удар росії по транспортній інфраструктурі в районі порту Чорноморськ повністю зупинив залізничне сполучення з портом. Активи холдингу з перевалки зерна й соняшникової олії, розташовані в порту, значною мірою залежали від залізничних поставок, і цей збій суттєво вплинув на перевалювальні потужності експортних терміналів, що призвело до зниження обсягів перевалки й збільшення вартості логістики, пояснили в холдинговій компанії та додали, що строки відновлення залізничного сполучення наразі не визначено.

Нагадаємо, що 10 квітня росіяни завдали ракетного удару по залізничній інфраструктурі в Одеській області. Наступного удару було завдано 12 квітня.

З 11 квітня УЗ ввела обмеження на всі перевезення в напрямку порту Чорноморськ. Станом на 18 квітня ці обмеження було продовжено вже двічі, наразі вони діють до 22 квітня.