Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш засудив удари, нанесені російськими військами по портових об'єктах в Одесі та Чорноморську.

Як пише ЦТС, про це на брифінгу у четвер заявив представник генсека ООН Стефан Дюжаррік.

"Генеральний секретар рішуче засуджує удари росії по портових об'єктах в Одесі та інших українських чорноморських портах. Руйнування громадянської інфраструктури може бути порушенням міжнародного гуманітарного права", - сказав Дюжаррік.

Він додав, що ці удари суперечать зобов'язанням рф у рамках Меморандуму про взаєморозуміння з ООН, в якому йдеться про те, що "російська федерація сприятиме безперешкодному експорту продовольства, соняшникової олії та добрив з портів Чорного моря, контрольованих Україною".

Нагадаємо, що вночі 19 липня ворогом були атаковані зернові термінали та інфраструктура в портах Одеса та Чорноморськ. Пошкоджень зазнала зернова інфраструктура міжнародних та українських трейдерів та перевізників Kernel, Viterra, CMA CGM Group.

На відновлення зруйнованих потужностей з перевалки зерна в порту Чорноморськ, за попередніми оцінками, знадобиться не менше року.