Уряд Польщі готує постанову, яка дозволить будувати в Польщі швидкісні залізничні лінії зі швидкістю 250-350 км/год. Це необхідний крок для реалізації проекту Centralny Port Komunikacyjny

Про це пише ЦТС з посиланням на Rynek Kolejowy.

Уряд виніс на громадське обговорення проект змін до "Положення про загальні умови руху залізничного транспорту". Як пояснює Анджей Біттель, заступник міністра інфраструктури, відповідальний за проект, поправки є результатом запланованих інвестицій CPK в сферу будівництва нових залізничних ліній, у тому числі високошвидкісних.

Лінії, заплановані CPK, мають бути побудовані зі стандартом 250 км/год, з планом щодо майбутнього підвищення до 350 км/год.

Як йдеться в описі проекту, окрім врахування управління рухом на цих швидкостях, необхідно брати до уваги взаємосумісність залізничної системи в польському законодавстві, що означає встановлення лише системи ETCS рівня 2 на нові лінії, без національних систем сигналізації.

Іншим важливим елементом проекту є можливість використання системи ERTMS/ETCS рівня 2 у конфігурації без колійних сигналів.

На поточному етапі Міністерство припускає, що лінії, побудовані CMK, будуть обслуговуватися тільки новими або модернізованими поїздами, оснащеними ETCS, тому колійні пристрої не знадобляться. 

Це вже другий проект змін до цього регламенту з серпня минулого року з урахуванням змін, які дозволять керування поїздами зі швидкістю понад 130 км/год без помічника машиніста. Робота над цими змінами ще не завершена.