10 березня НАБУ і САП повідомили колишньому посадовцю державного підприємства "Антонов" про підозру у розтраті понад 18 млн грн.

Як пише ЦТС з посиланням на НАБУ, йдеться про ексдиректора з правових питань ДП "Антонов" і директора адвокатського об’єднання, що був його спільником.

За даними слідства, у липні 2018 року адвокатське об’єднання в межах договору про надання юридичних послуг мало допомогти ДП "Антонов" стягнути заборгованість із збанкрутілого АТ "Брокбізнесбанк" за депозитним договором, загальний обсяг якої становив понад 347 млн грн. Частина цієї заборгованості була забезпечена іпотекою (нежитловою будівлею у Києві, оціночна вартість якої становила понад 120 млн грн).

У грудні 2018 року будівлю передали ДП "Антонов" як часткове стягнення заборгованості.

Згідно з укладеним договором та додатковою угодою до нього, винагорода адвокатів за надані юридичні послуги мала становити 5% від вартості переданого, проте нереалізованого майна. Натомість тодішній директор з правових питань ДП "Антонов" за змовою з директором адвокатського об’єднання погодив оплату послуг у завищеному розмірі - майже 10% від оціночної вартості будівлі (переплата у близько 7 млн грн).

Згодом, у травні 2021 року, будівлю передали до сфери управління іншого державного органу. Тоді вона вже коштувала понад 212 млн грн. На цю суму були списані власні боргові зобов’язання ДП "Антонов" перед державою. Після того тодішній директор з правових питань ДП "Антонов", перебуваючи у змові з директором адвокатського об’єднання, погодив юридичній фірмі оплату додаткових 11 млн грн внаслідок передачі будівлі. При цьому адвокатське об’єднання до передачі будівлі від ДП "Антонов" іншій державній установі та до списання боргових зобов’язань ДП "Антонов" перед державою жодного стосунку не мало, а вказане питання взагалі не охоплювалося договором про надання юридичних послуг.

Нагадаємо, Служба безпеки України 9 березня затримала колишнього генерального директора державного підприємства "Антонов" Сергія Бичкова. Суд арештував його на 60 діб.

За даними слідства, службові особи держпідприємства "Антонов" перешкоджали законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, які брали участь у підготовці до оборони Гостомельського аеродрому на початку 2022 року.