На початку лютого до України надійшла партія дизельного пального виробництва США. Це перший в історії українського ринку випадок імпорту американських нафтопродуктів.

Про це пише ЦТС з посиланням на Еnkorr.

"Танкер дедвейтом 100 тис. т було прийнято у порту Гамбурга, звідки ми забираємо продукт меншими танкерами по 30 тис. т і веземо на наш термінал у Польщі. Ця перша партія вже почала надходити в Україну", - розповіли в компанії UPG, яка імпортувала зазначену партію.

Згідно наведених UPG даних, нафтопродукти вантажилися в американському порту Гарівілл (штат Луїзіана).

В компанії вважають, що досвід перших постачань вказує на перспективність продовження цієї роботи.

"Зараз у Європі дуже гарна кон’юнктура, великі запаси, є тенденція до зниження цін. Але ми намагатимемось збільшувати постачання саме американського продукту через логістичні зручності роботи з цими партіями й вигідне ціноутворення", - заявили в UPG.

"На моїй пам’яті це перший в історії випадок надходження до нас американських нафтопродуктів. Це дуже символічна подія, адже вона показує, як трансформується ринок України і Європи внаслідок антиросійських санкцій. Це краща ілюстрація руйнації міфів про нереальність життя без російських нафтопродуктів", - прокоментував директор Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн.

Читайте також США вперше в історії експортували до Європи більше газу, ніж росія