Потреби України у відновленні станом на червень 2022 року оцінювалися Світовим банком та Єврокомісією в 350 млрд доларів, але сума може перевищити 600-750 млрд доларів, заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час відкриття бізнес-форуму "Швидке відновлення України" у Люксембурзі.

Про це пише ЦТС з посиланням на Укрінформ.

"Коли ми говоримо про відновлення, то думаємо не лише про далеке майбутнє. Відбудову слід починати вже зараз", - зазначив Шмигаль.

За його словами, було визначено п’ять пріоритетів фінансування швидкої відбудови. Перший - енергетика. Внаслідок російських атак уражено понад 400 об’єктів електро- й теплопостачання. Шмигаль підкреслив, що Україна прагне не просто відновити енергетичну мережу, а децентралізувати, що зробить її менш вразливою та гарантує наявність електроенергії в оселях українців та на підприємствах.

"Другий пріоритет - житло. На кінець минулого року збитки від руйнувань житлового фонду складали 54 млрд доларів. Пошкоджено або зруйновано 150 тисяч будинків. Їх відновлення стане передумовою для повернення сотень тисяч українців з-за кордону", - сказав прем’єр-міністр.

Третій пріоритет, за його словами, гуманітарне розмінування. Понад 30% території України забруднено російськими снарядами і для її очищення потрібно щонайменше 5 років.

Четвертий пріоритет, як зазначив глава українського уряду, критична та соціальна інфраструктура: дороги, мости, комунальні об’єкти, мережі постачання води, тепла та газу, школи та лікарні. П’ятий пріоритет - допомога приватному сектору.

Прем’єр-міністр підкреслив, що ці плани мають бути підкріплені фінансовими ресурсами. Насамперед конфіскованими російськими активами. Також це будуть кошти державного бюджету, міжнародних партнерів і донорів на платформі United24.