Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак запропонував колегам по НАТО передати зенітні ракетні комплекси Patriot Україні для захисту її енергосистеми від перманентних російських ракетних обстрілів.

"Після нових ракетних атак росії я звернувся до німецької сторони, щоб передати запропоновані Польщі батареї Patriot до України і встановити їх на західному кордоні. Це захистить Україну від подальших жертв і знеструмлення та підвищить безпеку на нашому східному кордоні", - написав в Twitter голова польського оборонного відомства, якого цитує ЦТС.

Як відзначають польські ЗМІ, раніше, після падіння російських ракет на території Польщі 15 листопада, міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт запропонувала підтримку Польщі, включаючи системи ППО Patriot і винищувачі Eurofighter, які охоронятимуть повітряний простір Польщі.

На поточному тижні лідер правлячої в Польщі партії "Право і Справедливість" Ярослав Качинський висловив думку, що "для безпеки Польщі було б найкраще, якби німці передали це обладнання українцям, навчили українські екіпажі, з застереженням, що батареї будуть розміщені на заході України".

"Тоді це, ймовірно, дозволило б нам збивати ворожі ракети ефективніше, ніж С-300. З іншого боку, це захистило б нас від таких подій, як те, що відбулося в Пшеводові. Водночас, якщо росіяни вирішили б напасти на нас, це також було б для нас захистом", - додав Качинський.

Нагадаємо, що в жовтні Німеччина передала Україні першу сучасну систему ППО IRIS-T. Ще три батареї IRIS-T SLM знаходяться в процесі виробництва і мають надійти на озброєння ЗСУ в кінці поточного та на початку наступного року.