Господарський суд міста Києва за невиконання умов договору про першу чергу будівництва ділянки Сирецько-Печерської лінії метрополітену стягнув з АТ "Київметробуд" на користь територіальної громади міста 139 090 410,96 гривень.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію КМДА.

За словами заступника міського голови, секретаря Київської міської ради Володимира Бондаренко, Київська міська прокуратура звернулась до Господарського суду міста Києва із позовною заявою про стягнення з АТ "Київметробуд" 183 461 133,57 гривень в інтересах Київської міської ради та КП "Київський метрополітен".

Він зазначив, що за результатами проведеної процедури публічної закупівлі між КП "Київський метрополітен" та АТ "Київметробуд" у 2018 році було укладено договір будівельного підряду. Акціонерне товариство зобов’язалось виконати будівельні роботи, а саме першу чергу будівництва Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції "Сирець" на житловий масив Виноградар із електродепо в Подільському районі.

"Фінансування робіт здійснювалось за рахунок коштів бюджету міста Києва. Частину отриманих за договором коштів акціонерне товариство використало не за цільовим призначенням та з метою отримання прибутку. У зв’язку з цим прокурор просив суд стягнути з відповідача 139 090 410,96 гривень безпідставно набутих коштів та 44 370 722,61 гривень відсотків за користування коштами", - додав Бондаренко.

Суд частково задовольнив вимоги прокурора. 

Орієнтовно рішення набуде чинності на початку грудня 2022 року.