Україна офіційно звернулася до міжнародних партнерів з пропозицією продовжити зернову ініціативу мінімум на рік та долучити до неї порт Миколаїв, - це дозволить суттєво збільшити експорт української агропродукції, вважає голова Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду, пише ЦТС.

"До повномасштабної війни через порти Миколаєва відвантажували третину агропродукції, що йшла на експорт. В нинішніх умовах це може бути додаткові 2-2,5 млн тонн експорту агропродукції на місяць. Тож залучення до "зернової ініціативи" портів Миколаєва слушна, важлива та надзвичайно потрібна місту, його мешканцям та аграріям", - сказав Гайду.

За його словами, саме витрати на логістику "з’їдають" у аграріїв доходи від урожаю. Скорочення відстані перевезень - це можливість зменшити витрати на транспортування та скоротити час доставки вантажів.

Водночас голова профільного комітету наголошує, що у такого рішення можливі безпекові ризики. "Поки наші ЗСУ не витиснуть окупантів з Кінбурнської коси, небезпека для портів та суден залишатиметься. Будемо вірити в майстерність наших військових, силу дипломатії, розсудливість наших міжнародних партнерів. Адже продовження та розширення роботи зернового коридору - це питання світової продовольчої безпеки. І його позитивне вирішення - гарантія світової стабільності", - додав він.