Франція в рамках операції "Судно для України" передасть пожежні автомобілі, рятувальні, розмінувальні, захисні засоби та аварійні мости.

Як пише ЦТС із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомило Міністерство закордонних справ Франції.

"У відповідь на термінову потребу, виражену українською владою, понад 1000 тонн гуманітарної допомоги буде доставлено до порту Костанца (Румунія), що складається з пожертв державного та приватного секторів. Вони включають техніку цивільної безпеки: 15 пожежних та рятувальних автомобілів, адаптованих до українських стандартів, у тому числі п'ять вживаних автомобілів, подарованих французькими пожежно-рятувальними службами, 10 нових автомобілів; вісім напівжорстких надувних човнів; 19 тонн техніки (рятувальні, розмінувальні та захисні засоби)", - йдеться в повідомленні на сайті МЗС Франції у середу.

Франція також передає Україні медичну допомогу, зокрема 25 тонн препаратів для невідкладної допомоги та реанімації, у тому числі 14 тонн безоплатно надано асоціацією Tulipe та її дочірніми компаніями охорони здоров'я та медичний автомобіль, оснащений мобільним рентгенівським обладнанням, що дозволить проводити дослідження в польових умовах.

Продовольча допомога включає 60 тис. продуктових пайків (дворазове харчування), 48 тонн готових страв та 13 тонн молока. Крім того, Франція надасть аварійно-ремонтне обладнання, а саме п'ять аварійних генераторів, будівельну техніку та брезент.

Франція також безоплатно передає аварійні мости (довжиною понад 200 м), які будуть використовуватися для швидкого ремонту цивільної інфраструктури України. Йдеться про три збірні мости Bailey, придбані у французького державного агентства Cerema, і три модульні сталеві мости, придбані у французької компанії Matière (один з них буде доставлений із Франції автомобільним транспортом).

Після прибуття в Костанцу вантаж буде доставлений до гуманітарного центру в Сучаві (Румунія).

photo_2022-09-28_16-46-20

У МЗС Франції поінформували, що пожертвування буде передане Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Міністерству охорони здоров'я, областям та містам Чернігів і Харків, а також муніципалітетам Одеси та Стрия.

У відомстві зазначили, що, відповідно до зобов'язань, узятих Францією конференції в Лугано, зусилля щодо відновлення будуть зосереджені на Чернігівській області на основі механізму патронажу, запропонованого президентом України Володимиром Зеленським.

Міністр із європейських та закордонних справ Франції Катрін Колона 28 вересня буде у Марселі для участі у запуску операції "Судно для України".

Читайте також Франція допоможе Румунії розвивати інфраструктуру для експорту українського зерна