Міністерство інфраструктури України запропонувало зміни до Податкового кодексу України, якими передбачається часткове повернення ставок акцизу на пальне, які діяли до повномасштабного російського вторгнення.

Кабінет міністрів підтримав відповідний проект закону, розроблений МІУ.

Про це повідомляє ЦТС з посиланням на заяву Міністерства інфраструктури.

В березні Верховна Рада України скасувала стягнення акцизів на пальне. Це рішення було зумовлене гострою кризою на ринку пального України, викликаною світовою паливною кризою та атаками росії на інфраструктуру для зберігання та транспортування енергоносіїв.

Як аргументують в МІУ, з липня ситуація на ринку пального стабілізувалася. Через це Міністерство інфраструктури ініціювало часткове повернення ставок акцизу на бензин та дизель на рівні 100 євро/1000 літрів. При тому, що до початку повномасштабної війни ставки на бензин та дизель складали 213,5 та 139,5 євро відповідно.

"При цьому, пільговий податок на додану вартість на пальне на рівні 7% зберігається. До березня цього року діяла ставка 20% ПДВ на пальне", - проінформували в МІУ.

Очільник міністерства Олександр Кубраков вважає, що повернення акцизу, "дозволить провести мінімальні ремонти, насамперед, мостів, та покращить ліквідність усієї фінансової системи держави".