Перші три німецькі зенітні самохідні артилерійські установки "Гепард" прибули до України.

Про це з посиланням на Оперативне командування "Південь" інформує ЦТС.

В командуванні називають дані установки одними з найкращих у своєму класі: вони здатні вражати цілі на відстані від 100 м до 4 км. Екіпаж САУ складається з 3 людей: водія, командира й навідника.

"Ці комплекси будуть прикривати важливі об’єкти інфраструктури від атак гвинтокрилів та літаків на малих і надмалих висотах", - зазначають в Оперативному командуванні.

"Гепард" почали розробляти в 60-х роках ХХ століття. Зенітна установка тривалий час була надважливим елементом протиповітряної оборони армій Німеччини, Нідерландів та Бельгії. Але в 2000 роках у Німеччині від неї відмовились. Зараз її використовують в інших країнах світу.

"Установка базується на шасі танка Leopard 1. На башті, що здатна робити повний оберт, встановлені дві 35 мм гармати Oerlikon KDA та два радари, що визначають ціль на відстані до 15 км. У модифікації ЗСУ 1 А2 встановлено цифровий комп'ютер, що може приймати дані із інших РЛС, - по суті, "бачити" ціль поза своєю зоною. Основний боєкомплект - 320 снарядів для ураження повітряних цілей. Також у магазині 20 снарядів для наземних цілей. Темп вогню кожної гармати - 550 пострілів на хвилину, тобто разом - 1100 пострілів по цілі. Гепард здатен працювати в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії супротивника", - повідомили в ОК "Південь".

Раніше повідомлялося, що загалом Україні мають передати 30 одиниць Gepard. Повідомляється про щонайменше 100 військовослужбовців української армії, які навчалися в Німеччині керувати цими самохідними зенітними установками.

Наприкінці минулого місяця повідомлялося про передачу Польщею Україні танків PT-91 Twardy, що є основними в армії цієї країни.