Європейський парламент підтримав пропозицію дозволити українським біженцям надалі користуватися національними водійськими правами, звільнивши їх від обов’язку обмінювати їх на права ЄС.

Про це пише ЦТС з посиланням на Економічну правду.

Українці, які втекли від вторгнення росії в Україну та отримали статус тимчасового захисту, зможуть продовжувати користуватися українськими водійськими правами без необхідності обмінювати їх на водійські права ЄС або здавати новий іспит на водіння, доки вони користуються статусом тимчасового захисту.

У разі втрати або викрадення водійських прав країни ЄС зможуть видавати нові водійські права ЄС за умови підтвердження українським органам влади, що особа мала дійсне водійське посвідчення в країні, і відповідна особа надасть довідку, що вона фізично і психічно придатна до водіння.

За певних умов українські біженці, які працювали водіями вантажівок і автобусів, зможуть отримати визнання в ЄС сертифікатів про професійну компетентність, виданих в Україні, після короткого курсу навчання та іспиту. Це дозволить їм працювати в ЄС на період тимчасового захисту та допомагати експортувати українські товари.

Тепер проєкт правил має бути офіційно ухвалений Радою ЄС. Регламент набуде чинності через п’ять днів після його публікації в Офіційному журналі ЄС.