Американське космічне агентство NASA шукає партнерів для розробки нового покоління вузькокорпусних авіалайнерів з низьким рівнем викидів.

Про це пише ЦТС з посиланням на Укрінформ.

NASA має намір фінансувати проєктування, будівництво, випробування та політ великомасштабного демонстратора з добре розробленою конфігурацією планера, а також створення супутніх технологій.

Проєкт агентства спрямовано на зниження викидів вуглекислого газу в авіації та забезпечення конкурентоспроможності США в авіабудуванні.

Зазначається, що NASA націлена саме на технології для вузькокорпусних (однопрохідних) літаків, на яких припадає майже половина світових авіаційних викидів.

"З цим новим амбітним проєктом разом з американською промисловістю ми відкриємо нову еру передових новацій, які зроблять глобальну авіаційну промисловість чистішою, тихішою і стабільнішою", - сказав глава NASA Білл Нельсон.

Агентство планує, що нове покоління літаків з'явиться на ринку до 2030-х років.

NASA розраховує на початку 2023 року обрати принаймні одного галузевого партнера для укладення угоди з льотно-дослідним центром імені Армстронга в штаті Каліфорнія. Така угода забезпечить фінансування проєкту та доступ до об'єктів NASA.

Промисловий партнер розробить, побудує, випробує і запустить у політ демонстратор, а NASA отримає дані щодо конфігурації планера та відповідних технологій.