Високі ціни на бензин спонукають дедалі більше споживачів розглянути можливість придбання електромобілів, проте вартість цих транспортних засобів у дилерських центрах також може їх неприємно здивувати, пише Інтерфакс-Україна з посиланням на The Wall Street Journal.

Автовиробники у США підвищують ціни на електромобілі, щоб компенсувати вартість компонентів, яківикористовуються в батареях. Компанії також мають вигоду з високого інтересу споживачів до електрокарів на тлі виходу на ринок нових моделей.

Tesla Inc., Ford Motor Co., General Motors Co., Rivian Automotive Inc. та Lucid Group Inc. за минулі місяці збільшили ціни на низку моделей електрокарів.

Так, GM минулого тижня підвищила вартість електропікапа GMC Hummer на 6,25 тис. дол. Тепер його ціна становить від близько 85 тис. до 105 тис. дол.

Тим часом Tesla цього року підвищувала ціни на електрокар Model Y SUV версії Performance тричі з початку року, збільшивши цінник приблизно на 9%. Зараз вартість моделі складає 69,9 тис. дол.

Середня ціна за електромобілі у США у травні злетіла на 22% порівняно з аналогічним періодом роком раніше і склала близько 54 тис. дол. Для порівняння, середня ціна на автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння зросла на 14% за аналогічний період - до близько 44,4 тис. дол.

Компанії стверджують, що намагаються компенсувати зростання цін на сировинні матеріали, котрівикористовуються у виробництві акумуляторів для електрокарів, що спостерігається останнім часом. На даний момент вони є найдорожчим компонентом електромобіля. Ціни на літій, нікель та кобальт підскочили майже вдвічі в порівнянні з періодом до початку пандемії коронавірусу, що випливає з даних консалтингової компанії AlixPartners LLP.

Великі автовиробники прагнуть розширити асортимент електромобілів на тлі посилення регулювання шкідливих викидів, побоювань акціонерів щодо впливу традиційних автомобілів на екологію та натхнення інвесторів на Уолл-стріт щодо потенціалу зростання ринку електромобілів.

Вартість розробки електромобілів, підрахували експерти AlixPartners, за останні два роки зросла вдвічі. Очікується, що автовиробники витратять загалом 526 млрд дол. на перехід на електромобілі за п'ятирічний період, який завершиться в 2026 році.

Тим часом, зростання цін на сировинні матеріали може ускладнити цей процес, зазначають аналітики.

Читайте також У США створили робота, який може заряджати електромобілі на парковках (фото)