У четвер пообіді Європейський парламент з великим запасом голосів ухвалить рішення про безвізовий режим для України. Про це можна говорити з певністю ще до голосування: в Європарламенті завжди була переконлива більшість на підтримку візової лібералізації. Проти виступають лише праві та частково ліві радикали, чимало з яких (сюрприз!) не приховують своєї лояльності до РФ.

Подальший календар схвалення безвізу також відомий. "Європейська правда" публікувала його більше місяця тому і наразі він підтверджений всіма можливими джерелами. "Ми йдемо за графіком, лишилися самі формальності, але їх треба пройти", – кажуть європейські дипломати.

Отже, безвіз буде, і запрацює він в середині червня. Та це не знімає всіх питань. Головне з них – як безвіз працюватиме на практиці? Які документи доведеться брати за кордон? Кого не пустять в Європу, "завернувши" на кордоні? Що робити з довідками про доходи? Чи правда, що безвіз у нас – "неповний"? Де міфи, а де правда? Питання безвізу в Україні справді дуже міфологізоване, хоча часом, як у приказці, дим не без вогню.

У цій публікації "Європейська правда" відповість на запитання, що лунають найчастіше, а ближче до дати старту безвізу збере нові запитання, щоби знову надати роз’яснення.

Чип вам!

Спершу про найпростіше – про базові умови.

Далі читайте на сайті першоджерела