Керівник "Центру вивчення окупації" Петро Андрющенко повідомив, що росія продовжує спроби відновити й запустити залізничне сполучення на окупованих територіях, адаптуючи його до умов війни, пише ЦТС.

"В Мелітополі в депо за участі російського Мінтрансу зібрали спеціально підготовлений поїзд із "посиленою системою захисту". До складу включено окрему секцію з обладнанням для протидії БПЛА, додатково укріплено кабіни машиністів і паливні баки, а ходову частину локомотива прикрито металевими листами", - зазначив Андрющенко.

У міністерстві пояснюють це необхідністю "забезпечення безпеки локомотивних бригад та збереження вантажів" на ділянці Волноваха-Мелітополь.

"Фактично йдеться про спробу налагодити рух залізницею в зоні постійної небезпеки, де навіть цивільна інфраструктура вимушено переводиться у напіввійськовий режим", - додав він.