У Рівному презентували проєкт Програми розвитку міського електротранспорту на 2026-2030 роки. Документ передбачає суттєве оновлення тролейбусного парку, який сьогодні перебуває у вкрай зношеному стані.
Про це пише ЦТС з посиланням на Новини Рівного.
За офіційними даними, за останні пів століття комунальне підприємство "Рівнеелектроавтотранс" майже не оновлювало рухомий склад. Це призвело до того, що зараз 74,5% тролейбусів перевищили свій нормативний строк експлуатації. Вони вимагають не лише постійного ремонту, а й значних фінансових витрат на технічне обслуговування.
У 2025 році на балансі підприємства налічується 75 тролейбусів. При цьому середній термін їхньої експлуатації складає 23,5 роки, хоча нормативний строк становить лише 10 років. Така ситуація створює серйозні труднощі для міста та впливає на якість перевезень.
У пояснювальній записці до програми йдеться, що тривала експлуатація транспорту призвела до глибоких технічних проблем. На багатьох машинах виявлені пошкодження через корозію, тріщини у кузовах і рамах, серйозні зноси механічних деталей. Окрім того, втратили свої властивості ізоляційні матеріали та кабельні системи, погіршилася робота електродвигунів і пневматичного обладнання. Метал, з якого зроблені основні вузли, втратив міцність через природну втому.
У такій ситуації міська влада пропонує упродовж п’яти років, з 2026 по 2030-й, щорічно купувати по 11 нових тролейбусів. Загалом планують придбати 55 одиниць сучасного транспорту. На реалізацію програми передбачено 770 мільйонів гривень.
Міські чиновники підкреслюють, що оновлення тролейбусного парку дозволить зменшити витрати на ремонти, підвищити комфорт і безпеку перевезень та забезпечити стабільну роботу громадського транспорту. Програма також має сприяти розвитку екологічно чистих видів транспорту в місті.
Водночас проєкт рішення ще має пройти розгляд і затвердження на сесії міської ради.