Міська рада Луцька законсервувала дитячу залізницю на період воєнного стану. Причиною стала відсутність фінансування на відновлювальні роботи та обмеження, які діють на рівні держави щодо проведення капітальних ремонтів за бюджетні кошти, повыдомив директор департаменту економічної політики мыста Борис Смаль.
Про це пише ЦТС з посиланням на Суспільне.
З його слів, на залізниці встановили відеонагляд та закрили доступ сторонніх осіб до станцій "Росинка" і "Водограй".
"Завершилися наші багаторічні зусилля, щоб ця залізниця була передана у комунальну власність. Зараз немає такої можливості - і фінансової, і в принципі законодавчої - почати реконструкцію, тому що це витрати, які не можна нести у воєнний період. Ці витрати не будуть проходити як казначейський платіж, тому ми навіть тендер не оголошуємо", - додав він.
Торік департамент економічної політики Луцькради представив концепцію трансформації дитячої залізниці на основі соціологічного опитування лучан. Зі слів Смаля, у майбутньому залізниця працюватиме у двох форматах: і як навчальний центр юних залізничників, і як рекреаційна зона з парком, кафе, каруселями тощо.
Посадовець розповів: аби Луцька дитяча залізниця запрацювала, за попередньою оцінкою потрібно орієнтовно 40 млн гривень, не враховуючи технічну проєктну документацію.
"Зрозуміло, що бюджет міста в воєнний період такі кошти вкладати в ремонт тепловоза не може. Краще купити танк. Ми повинні розуміти, що можемо платити за це, і тільки тоді зможемо оголосити тендер. Десь ще жевріє надія, що залучимо грантові кошти, але політика європейських партнерів і грантодавачів зараз націлена на інші напрямки щодо відновлення України", - додав посадовець.
27 березня 2023 року під час засідання чергової сесії місткої ради майновий комплекс Луцької дитячої залізниці передали на баланс для Палацу учнівської молоді (ПУМ). Майновий комплекс Луцької дитячої залізниці - це теплотяг, два пасажирських вагони, дві станції "Росинка" і "Водограй", стрілочні пости, колія, шпали, світлофори та інше майно.
У травні 2023 року Луцька міська рада відновила переговори з Кабінетом міністрів України та правлінням "Укрзалізниці" щодо передачі до комунальної власності Луцької громади майнового комплексу дитячої залізниці. Остаточно в комунальну власність майновий комплекс перейшов в листопаді 2023 року. У березні 2024 року майновий комплекс Луцької дитячої залізниці передали на баланс для Палацу учнівської молоді (ПУМ).