Одеський аеропорт готовий приймати цивільні літаки через 114 днів після припинення бойових дій. Найімовірніше, він відкриється третім, після Києва і Львова, повідомив гендиректор підприємства Володимир Семенченко.

Про це пише ЦТС з посиланням на Думську.

За його словами, адміністрація аеропорту розробила детальний план ліквідації наслідків ворожих прильотів і визначила терміни відновлення інфраструктури.

"Нам потрібно щонайменше сто днів, щоб привести все до ладу і підготувати територію аеродрому до роботи. Одеса навряд чи буде першою або другою - на ці місця претендують Київ і Львів, однак, думаю, що ми будемо третіми", - каже Семенченко.

Головною проблемою він вважає готовність персоналу. "У нас є фахівці, які підтримують аеродромне обладнання в робочому стані, але для нормальної роботи аеропорту в нас зараз недостатньо людей.Треба повернути колишніх працівників і оновити тренінги з персоналу", - наголосив гендиректор підприємства.

На думку керівника, ще один фактор, який перешкоджає оперативному відновленню роботи - стан інструментальних систем посадки.

"Усім українським аеропортам треба буде провести перевірку наземних систем навігації - це калібрування приладів, точність заходу на посадку тощо. Це займе щонайменше місяць незалежно від того, чи готовий сьогодні аеропорт з точки зору наявності персоналу", - підсумував він.

Нагадаємо, днями представники міжнародного аеропорту "Бориспіль" провели перемовини з авіакомпанією Wizz Air щодо запуску авіаперевезень після відкриття повітряного простору.

Також ЦТС писав, що угорський лоукостер Wizz Air планує швидко відновити польоти в Україну за десятками маршрутів. Про намір оперативно запустити рейси в Україну у випадку припинення вогню заявив глава авіакомпанії Йожеф Вараді. За його словами, перевізник готовий буде відновити майже 30 вхідних маршрутів протягом шести тижнів. "У нас є твердий план перезавантаження України, тому що я думаю, що це може статися будь-якої миті", - сказав Вараді. І додав: "Тільки-но буде оголошено про припинення вогню, ми побачимо наше відновлення".

Вараді сказав, що за оцінками Агентства з авіаційної безпеки Європейського Союзу, для безпечного відновлення українського повітряного простору знадобиться від шести до восьми тижнів, і Wizz Air готується до цього.