В Україні триває процес передачі автомобільних пунктів пропуску від Державної митної служби до сфери відповідальності Агентства відновлення, яке займатиметься будівництвом, реконструкцією, ремонтом, модернізацією пунктів пропуску, їхнім утриманням та експлуатацією. Відповідне рішення було ухвалено Кабміном у березні цього року. 

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Зазначається, що це дозволить Агентству більш комплексно планувати й реалізовувати проекти для поліпшення логістики з країнами-союзницями.

"Під час війни частка автомобільних перевезень імпорту та експорту України зросла в рази. До повномасштабної війни 65% експорту забезпечувалося через порти, зараз же навпаки: 65% транспортується саме автошляхами.  Забезпечити якісні транспортні коридори, скоротити час доставок та очікування на контрольно-пропускних пунктах надзвичайно важливо для воюючої України", - йдеться в повідомленні. 

Наразі 19 пунктів пропуску через державний кордон передані до сфери відповідальності Агентства відновлення. Ще по 10 - очікується передача - від Державної митної служби не передано вісім пунктів пропуску у Закарпатській області, через наявність кредиторської заборгованості попередніх років.

Два пункти пропуску у Чернівецькій області недобудовані і також мають кредиторську заборгованість. 

"Окреме питання - користування земельними ділянками у Вінницькій, Волинській, Одеській, Чернівецькій та Закарпатській областях. Права постійного користування земельними ділянками не зареєстровано Службами відновлення в областях через відсутність відмови Державної митної служби від права на користування земельними ділянками під пунктами пропуску", - додали в Держагентстві відновлення. 

По пунктам пропуску, які наразі передані Агентству відновлення - до кінця цього року планується провести тендерні процедури на ремонт та проектування, і в наступному році розпочати роботи по всім цим об'єктам. 

Також Служби відновлення в областях поступово оголошують тендери на утримання пунктів пропуску. Для покращення транспортного сполучення з країнами ЄС та Молдовою планується будівництво та відкриття нових пунктів пропуску. Також Агентство працює над єдиним дизайн-кодом для всіх пунктів пропуску. 

У межах міжнародного проекту "Розбудова прикордонної дорожньої інфраструктури на підходах до пунктів пропуску на українсько-польському кордоні" Агентство відновлення ремонтує прикордонні автошляхи. Це 4 маршрути у Львівській області: Т-14-01 КПП "Смільниця" - Старий Самбір, Т-14-20 Яворів - Грушів, Т-14-18 Нижанковичі - Самбір - Дрогобич - Стрий (тут роботи вже завершили) та Т-14-04 Червоноград - Рава-Руська (роботи тривають).  

У межах проекту "Покращення транспортної інфраструктури у транскордонному регіоні Чернівці - Сучава (Шепіт - Ізвоареле Сучевей)" йде реконструкція дороги Т-26-01 Чернівці - Вашківці - Путила - КПП "Руська" з під’їздом до КПП "Шепіт" у Чернівецькій області. Крім того, на стадії завершення капітальний ремонт дороги Т-26-08 Сторожинець - КПП "Красноїльськ".

У Закарпатській області відремонтовано ділянку дороги до КПП "Малий Березний - Убля", що веде до кордону зі Словацькою Республікою. Роботи проведено в межах проекту "Модернізація транспортного сполучення між Пряшівським самоврядним краєм та Закарпатською областю України". 

В межах експлуатаційного утримання підтримуються дороги до пунктів пропуску в Одеській та Волинській областях.

Крім того, для розбудови пунктів пропуску планується залучати фінансування за програмою ЄС "Механізм "Сполучення Європи" (CEF).

382463616_691568179668462_1716577991522588011_n