Прокуратура Автономної Республіки Крим та міста Севастополя оголосила підозри генеральним директорам двох російських авіакомпаній за організацію польотів до Криму, пише ЦТС.

"Встановлено, що громадяни рф, перебуваючи на посаді гендиректорів авіакомпаній "росія" та "Nordwind Airlines", організували схему незаконного переправлення осіб через державний кордон України - з рф на територію окупованого півострова Крим та у зворотному напрямку", - йдеться в повідомленні.

Під їхнім керівництвом з 2018 по 2022 рік загалом було здійснено понад 10 тисяч рейсів з аеропортів 25 російських міст до закритого аеропорту Сімферополь.

Під час планування польотів компанії підтримували координацію з російськими органами державного управління, зокрема "Росавіацією".

"Регулярні рейси здійснювалися після закриття всіх повітряних пунктів пропуску через український держкордон, а також всупереч нормам міжнародного права та національного законодавства України", - додали в прокуратурі.

Дії підозрюваних кваліфіковано за ч. 3 ст. 332 КК України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Їм загрожує до дев’яти років позбавлення волі.