Авіаперевізник SkyUp має намір запустити регулярні рейси в Євросоюзі у 2024 році за допомогою своєї мальтійської дочки SkyUp MT, повідомив голова авіакомпанії Дмитро Сєроухов.

Про це пише ЦТС з посиланням на Аvianews.

"До кінця літа 2023 року плануємо відкрити продажі на наступний літній сезон, це вже будуть регулярні рейси. Тобто влітку 2024 року ми почнемо оперування в ЄС", - сказав топ-менеджер.

За словами Сєроухова, зараз SkyUp працює над програмним забезпеченням, яке дозволить відкрити продаж квитків та мати зв’язок із усіма аеропортами для обміну інформацією.

Поки що SkyUp MT має у своєму флоті один літак. До кінця 2023 року авіакомпанія може взяти в лізинг до п’яти повітряних суден, повідомив голова SkyUp.

Український авіаперевізник почав працювати над створенням дочки у Євросоюзі ще минулого року. Європейський сертифікат, який вже отримано, спростить роботу авіакомпанії у Європі.

Крім роботи в Європі, SkyUp хоче вийти на ринок Північної Америки. Тут авіакомпанія планує здавати авіалайнери місцевим операторам у мокрий лізинг - тобто літаки разом із українськими екіпажами.

"Ми вже на шляху до отримання авторизації і почали цей процес кілька місяців тому. Очікуємо, що до осені отримаємо сертифікати і зможемо взимку надавати свої літаки у вет-ліз (мокрий лізинг) і для цієї частини світу", - додав керівник SkyUp.

Наразі флот українського SkyUp за офіційними даними авіакомпанії складається з 12 літаків Boeing 737. Фактичний флот включає 10 авіалайнерів, оскільки два літаки заблоковані в аеропорту Хартума в Судані. Мальтійська SkyUp MT літає на одному Boeing 737, який отримала з парку материнської компанії.