Міжнародна логістична компанія DB Schenker та виробник комерційних автомобілів MAN Truck & Bus підписали угоду про першу інтеграцію нового MAN eTruck. 

Про це пише ЦТС з посиланням на Логіст.Today.

DB Schenker, в рамках просування ідеї з електрифікації свого автопарку, планує придбати 100 нових вантажівок MAN eTrucks. Перші електричні автомобілі мають бути передані у першій половині 2024 року.

"DB Schenker та MAN разом прокладають шлях до електричного майбутнього. Попит на цю повністю електричну вантажівку на ринку вже величезний. Проте ми зможемо досягти стабільної мобільності у сфері перевезення важких вантажів лише за відповідної підтримки. Це стосується, зокрема, швидкого розвитку зарядної інфраструктури, а також подальшого оформлення схеми фінансування придбання електровантажівок", - зазначив генеральний директор MAN Truck & Bus Олександр Власкамп.

За словами керівника відділу наземного транспорту DB Schenker Europe Сиріла Бонжана, компанія планує якомога раніше накопичити практичний досвід роботи з електровантажівками.

"Таким чином, ми можемо швидко створити пропозицію для економіки, щоб зробити ланцюжки постачання більш кліматичними. Ось чому для нас було важливо отримати перші вантажівки MAN eTrucks. Це ще на один крок наблизить нас до нашої мети - до 2040 року досягти нульового рівня викидів на дорогах", - додав він. 

У першій половині 2024 року перші MAN eTrucks будуть випущені невеликою серією на виробничій лінії компанії у Мюнхені.

З підписанням угоди DB Schenker стала першим пілотним замовником вантажівок eTrucks. Компанія хоче отримати практичний досвід роботи з продуктом якомога раніше.

Це також включає створення власної інфраструктури зарядки, інтелектуальне планування маршруту та інші цифрові послуги від MAN Digital Solutions, такі як eManager, ServiceCare і додаток MAN Driver. Таким чином, DB Schenker отримує всебічну консультацію від MAN Transport Solutions, включаючи аналіз маршруту, стратегію заряджання, планування інфраструктури заряджання та оптимізацію енергоспоживання.

Першими вантажівками MAN eTrucks для DB Schenker стануть великогабаритні сідельні тягачі, так звані ультранапівпричіпні тягачі.

Невелика висота посадкового місця близько 950 мм дозволяє перевозити причепи з електричним приводом та внутрішньою висотою 3 метри.

Десять автомобілів MAN eTruck, які DB Schenker отримає у 2024 році, будуть ультратягачами. Інші електричні вантажівки, які будуть поставлені у 2025 та 2026 роках, заплановані як ультратягачі та вантажівки зі змінним кузовом.