Рада ЄС затвердила восьмий пакет санкцій проти росії за її агресію проти України. Цей пакет є відповіддю, у тому числі, на незаконну анексію української території на основі фіктивних "референдумів", мобілізації додаткових військ та відкритих ядерних погроз.

Про це пише ЦТС з посиланням на РБК-Україна.

"Цей пакет запроваджує нові заборони на імпорт ЄС на суму 7 млрд євро для обмеження доходів росії, а також обмеження на експорт, які ще більше позбавлять кремлівський військово-промисловий комплекс ключових компонентів та технологій, а російську економіку - європейських послуг та досвіду", - йдеться у повідомленні Єврокомісії.

Зазначається, що санкції також позбавляють російську армію та її постачальників додаткових конкретних товарів та обладнання, які необхідні для ведення війни на території України. Цей пакет також закладає основу необхідної правової бази для запровадження обмеження цін на нафту, передбаченого G7.

Рішенням ЄС запроваджено додаткові експортні обмеження, спрямовані на скорочення доступу рф до військових, промислових та технологічних товарів, а також її можливості розвивати військовий сектор.

Узгоджений пакет вводить в законодавство ЄС основу для встановлення верхньої межі цін на морське транспортування російської нафти до третіх країн та подальших обмежень на морське транспортування сирої нафти та нафтопродуктів до третіх країн.

"Це допоможе ще більше скоротити доходи росії, зберігаючи при цьому стабільність світових енергетичних ринків за рахунок продовження поставок, які викликають занепокоєння у європейців", - йдеться у повідомленні.

Згідно з санкціями, буде заборонено здійснювати морські перевезення та надавати технічну допомогу, брокерські послуги, фінансування чи фінансову допомогу, пов'язані з морськими перевезеннями до третіх країн сирої нафти (з грудня 2022 року) або нафтопродуктів (з лютого 2023 року), що походять чи експортуються з росії. Надавати транспортні та зазначені послуги можна буде, якщо нафта або нафтопродукти закуповуються за встановленим граничним рівнем цін або дешевше. 

Санкції також включають заборону на експорт вугілля, включаючи коксівне вугілля (яке використовується на російських промислових підприємствах), певні електронні компоненти (використовуються в російській зброї), технічні вироби, що використовуються в авіаційній галузі, а також деякі хімічні речовини.

Додано заборону на експорт стрілецької зброї та інших товарів відповідно до Регламенту проти тортур.

Євросоюзом узгоджено додаткові обмеження на імпорт на суму майже 7 млрд євро. Вони включають заборону на ввезення в росію готової продукції та напівфабрикатів зі сталі, машин та обладнання, пластмас, транспортних засобів, текстилю, взуття, шкіри, кераміки, деяких хімічних продуктів та ювелірних виробів не із золота.

Пакет забороняє громадянам ЄС обіймати посади у керівних органах деяких державних підприємств. Він також забороняє всі операції з російським морським регістром, додаючи його до списку державних підприємств, на які поширюється заборона операцій.

Існуючі заборони на криптоактиви були більш жорсткими шляхом заборони всіх гаманців, облікових записів або послуг зберігання криптоактивів, незалежно від суми гаманця (раніше дозволялося до 10 тисяч євро).

Пакет розширює спектр послуг, які більше не можуть надаватися уряду росії чи юридичним особам, зареєстрованим у рф: тепер вони включають ІТ-консультації, юридичні консультації, архітектурні та інженерні послуги. Вони важливі, оскільки потенційно можуть послабити промисловий потенціал росії, оскільки вона залежить від імпорту цих послуг.

ЄС запровадив новий критерій лістингу, який дозволить застосовувати санкції до осіб, які б сприяли порушенням заборони на обхід санкцій.