Міністерство цифрової трансформації спільно з Генштабом ЗСУ та Держспецзв’язку домовилися про закупівлю 986 безпілотників за 1,9 млрд грн.

Про це повідомляє Ліга з посиланням на Мінцифру.

Це будуть сучасні, високотехнологічні, ударні, зі штучним інтелектом і вбудованим тепловізором дрони й безпілотники: UkrJet, Skyeton, Fly Eye 3.0, WARMATE 3.0, PENGUIN C-MIL Mk 2 UAS, SKIF, Flirt Cetus, DJI Matrice RTK 300, DJI Mavic 3, Autel evo 2.

"Частина з них уже на фронті. Решту відправимо невдовзі", - йдеться в повідомленні.

Також триває навчання операторів безпілотників. У Мінцифрі повідомили, що 17 шкіл підписали з міністерством договір про співпрацю, щоб разом навчати професійних пілотів. Тренінги пройшли вже понад 1000 військових.

За даними відомства, на дрони жертвують коштти українці та громадяни з 76 країн світу.

Як відомо, 1 липня фандрейзингова платформа UNITED24 разом із Генштабом ЗСУ й Міністерством цифрової інформації оголосили про запуск проєкту "Армія дронів". Основна мета - придбати 200 дронів-розвідників для ЗСУ. На початку серпня українські захисники отримали 20 дронів-розвідників Fly Eye від "Армії дронів". 20 серпня Федоров повідомив, що Армія дронів отримала перші 100 БПЛА, що літають на 60-120 км. Очікуються ще 100.