Найбільша авіакомпанія України МАУ зупинила польоти всіх літаків, які могли виконувати комерційні рейси. Про це повідомив голова профспілки авіаперевізника - Об’єднаного представникського органу Олександр Полянський на засіданні профспілки. 

Про це пише ЦТС з посиланням на Аvianews.

Причиною зупинки літаків профспілка називає непорозуміння між акціонерами, лізингодавцями та новопризначеним керівником.

Відповідно до повідомлення МАУ від 19 вересня, новим президентом авіаперевізника призначено Кирила Звонарьова, який до того був заступником гендиректора аеропорту Бориспіль. Це сталося після того, як у попереднього президента МАУ Євгена Дихне закінчився контракт. При цьому в авіакомпанії не уточнили, хто саме назначив нового керівника.

У той же час профспілка вказує, що Дихне залишається чинним президентом МАУ відповідно до державного реестру, але не виконує функцій керівника через закінчення контракту та конфлікт акціонерів МАУ. Через цю колізію МАУ не може проводити платежі, пояснюють у профспілці.

На початок вересня польоти виконували чотири літаки МАУ. Це Embraer 190 (UR-EMA), Boeing 737-800 (UR-PSF) Boeing 737-900 (UR-PSI, UR-PSL). Усі вони літали у Європі.

Онлайн-радар flightradar24 зафіксував, що борт UR-PSI виконав останній політ 12 вересня, UR-EMA - 16 вересня, UR-PSF - 19 вересня, UR-PSL - 30 вересня. Таким чином, на кінець вересня рейси виконував лише один борт МАУ.

Про конфлікт основних акціонерів МАУ - Арона Майберга та Ігоря Коломойського стало відомо наприкінці 2021 року, коли відбулася спроба замінити президента МАУ Євгена Дихне. Тоді він подав до суду та заблокував можливу зміну керівника авіакомпанії.

З того часу дія контракту Дихне завершилася, але досі є рішення суду, яке не дозволяє вносити зміни до регістру щодо керівника авіаперевізника.