У Польщі офіційно введено в дію газопровід Baltic Pipe, яким газ з норвезького шельфу через територію Данії поставлятиметься морем до Польщі. 

Про це пише ЦТС з посиланням на Польське Радіо.

У церемонії відкриття взяли участь президент Польщі Анджей Дуда, прем'єр-міністри Польщі та Данії Матеуш Моравецький та Метте Фредеріксен.

"Це зворушливий момент, після багатьох років дискусій, часто суперечок, різних спроб, ми відкриваємо газопровід, який був польською мрією, для тих, хто мав бачення зміцнення незалежності нашої країни", - сказав Дуда під час церемонії.

"Закінчується епоха домінування росії в газовій сфері, епоха шантажу, погроз і здирництва. Сьогодні ми розпочинаємо нову еру - еру енергетичного суверенітету, енергетичної свободи та підвищеної безпеки", - заявив Моравецький.

Прем’єр-міністр Данії, посилаючись на поточні події, підкреслила, що збої в "Північному потоку-1" і "Північному потоку-2" показують, наскільки важливо забезпечити постачання газу та незалежність від російських поставок.

Як зазначив Дуда, цей газопровід є елементом диверсифікації джерел енергопостачання до Польщі, що дає країні незалежність від російського газу. Він додав, що Baltic Pipe - це ще одна інвестиція після Віслинської коси, яка зміцнює стратегічні інтереси Польщі. 

Прем'єр-міністр Польщі підкреслив, що з відкриттям Baltic Pipe завершується ера російського домінування в енергетиці і починається нова епоха енергетичної безпеки Польщі.

Операторами Baltic Pipe є данська Energinet і польська Gaz-System.