Через витоки на газопроводах Nordstream 1 і Nordstream 2 у шведських і датських водах неподалік острова Борнхольм Морська адміністрація Швеції (SMA) розіслала навігаційні попередження каналами Navtex і VHF про те, що суднам слід триматися подалі від цього району.

Про це пише ЦТС з посиланням на Порти України.

Також видано попередження для літаків на висоті безпеки 1 тис. метрів.

В ніч на понеділок, 26 вересня, диспетчер берегового майданчика Nordstream зафіксував різке падіння тиску у трубопроводах. Зокрема, тиск у магістралі Nordstream 2 знизився зі 105 до 7 бар. Біля данського острова Борнгольм у Балтійському морі з’явилася велика ділянка бульбашок, що свідчить про витік газу. Про те, що сталося, були повідомлені берегові служби Німеччини, Данії, Швеції, Фінляндії та рф. Наразі нема інформації про причини витоків.

"Наше завдання в цій ситуації таке: ми попереджаємо судна, які перебувають поблизу, і просимо їх триматися на безпечній відстані 5 морських миль (близько 9 км) від ділянок. Це добре виміряна зона безпеки. Наше завдання - забезпечити безпеку доставки. Ми робимо це, попереджаючи судна, які підходять надто близько до місць витоків", - йдеться у повідомленні SMA.

У Балтійському морі закрили район через аварію на Nordstream. Влада Данії також попередила, що прорив газопроводу "небезпечний для морського руху", і встановила навколо підводної магістралі зону безпеки в п’ять морських миль. У навігаційному попередженні цивільні судна просять триматися на відстані від острова Борнгольм.

Розпочато розслідування причин аварії. Влада Німеччини, де розташовані приймальні термінали обох магістралей, розглядає версію зумисного пошкодження трубопроводу.

Витік газу на російському трубопроводі стався за день до урочистого запуску Baltic Pipe для постачання газу з Норвегії до Польщі. Цей проект є центральним елементом зусиль Варшави щодо позбавлення залежності від російського газу.