Україна та Молдова скасували дозволи на міжнародні вантажні перевезення, з 1 вересня українські перевізники зможуть їздити до Республіки за новими спрощеними правилами.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Мінінфраструктури.

Після підписання "транспортного безвізу" з країнами Європейського союзу Молдова залишалась єдиною державою на українських кордонах, з якою не було повністю скасовано дозвільний режим для українських перевізників.

В МІУ зазначили, що з огляду на великий обсяг вантажів, який зараз рухається у бік Молдови, підписання двостороннього протоколу зніме ризик зупинки руху українського експорту.

Дозвільний режим буде збережений для нерегулярних пасажирських перевезень (у наступному році сторони обміняються 2200 дозволами) та для перевезень до або з третіх країн (Україна отримає 10 000 дозволів на 2023 рік).

"Двостороннє скасування дозволів на міжнародні вантажні перевезення, відкриття кілька днів тому залізничної ділянки "Березине - Басарабяска", яка не працювала більше 20 років - це чудові приклади співробітництва у транспортній сфері, посилення взаємодії між Україною та Молдовою. Тепер наше завдання - максимально використати нові можливості для посилення економік наших країн перед загрозами, які несе російська військова агресія та російська політика загалом", - заявив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.