Після вибухів на російських аеродромах в окупованому Криму, росіяни почали переміщувати свої літаки та гелікоптери в рф та вглиб півострова, повідомило Головне управління розвідки.

Про це пише ЦТС з посиланням на Вlack Sea News.

"Після останніх подій в Криму російські окупанти терміново переміщують свої літаки та гелікоптери вглиб півострова та на аеродроми рф. Окупанти проводять заходи щодо часткового переміщення авіаційної техніки з аеродромів передового базування в Криму на запасні аеродроми та аеродроми постійного базування на території рф", - пише ГУР.

Відзначається, що така активність почалась після серії вибухів на об’єктах військової інфраструктури тимчасово окупованого Криму, у тому числі на території аеродромів Саки (9 серпня) та Гвардійське (16 серпня).

В ГУР повідомляють, що відмітили переліт не менше 24 літаків та 14 вертольотів.

11 серпня до аеродрому Гвардійське було перекинуто: 5 літаків Су-27/30 зі складу 38 винищувального авіаційного полку (Бельбек); 5 літаків СУ-34 зі складу 559 бомбардувального авіаційного полку (Морозовськ).

17 серпня відмічено переліт вертольотів: 3 вертольоти КА-27 зі складу 318 окремого змішаного авіаційного полку (Кача) морської авіації ЧФ в Херсонес; 3 вертольоти КА-27 зі складу 318 ОЗмАП в Севастополь; 8 вертольотів в Краснодар.

17 серпня з аеродрому Бельбек на аеродроми, що розміщені на території рф, відмічено переліт літаків: 3 літаки Су-35С зі складу 23 винищувального авіаційного полку (Дземгі) 303 змішаної авіаційної дивізії (ЗмАД) 11 армії ВПС і ППО східного ВО в Приморсько-Ахтарськ; 3 літаки Су-34 зі складу 559 бомбардувального авіаційного полку (Морозовськ) 1 ЗмАД 4 армії ВПС і ППО в Приморсько-Ахтарськ; 5 літаків CУ-27/З0СМ зі складу 38 винищувального авіаційного полку (Бельбек) 27 ЗмАД 4 армії ВПС і ППО в Кримськ; 1 літак, ймовірно МіГ-31 в Геленджик; 2 літаки, ймовірно МіГ-31 в Кущевська.

Відзначається, що під час перельоту у одного з літаків МІГ-31 на борту сталась пожежа, ймовірно, головної силової установки та навігаційного обладнання.