Африканські країни можуть купувати зерно та добрива у країни-окупанта росії, але можуть і зіткнутися з наслідками, якщо допомагатимуть їй обходити санкції США та торгуватимуть, наприклад, російською нафтою.

Про це у столиці Уганди застерегла посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд, пише Ліга з посиланням на АР.

"Країни можуть купувати російську сільгосппродукцію, зокрема добрива та пшеницю. Але якщо країна вирішує взаємодіяти з росією там, де є санкції, то вона порушить ці санкції. Ми застерігаємо країни не порушувати санкції, бо тоді є шанс, що проти них буде вжито заходів", - сказала вона.

АР зазначає, що в Кампалі дипломатка зустрілася з авторитарним угандійським правителем Йовері Мусевені, "союзником США, який, однак, не критикує вторгнення росії в Україну і тепло ставиться до Москви". Останній перебуває при владі вже 36 років.

Уганда - перша зупинка американської чиновниці в африканському турі; далі будуть Гана та Кабо-Верде. Ця країна - одна з 25 в Африці, які утрималися чи не голосували за резолюцію Генасамблеї ООН, що засуджує повномасштабне вторгнення рф в Україну в лютому цього року. Багато країн на континенті мають давні зв'язки з москвою, що тривають із часів холодної війни, коли СРСР підтримував їхню антиколоніальну боротьбу.

Поїздка Томас-Грінфілд відбувається через тиждень після візиту до Африки глави МЗС рф Сергія Лаврова.

Раніше повідомлялося про те, що, за даними журналістів Bloomberg, росія, імовірно, використовує Єгипет як проміжний пункт у ланцюгу експорту своєї нафти, аби обходити західні санкції.