З початку 2023 року з 17 млн тонн агроекспорту близько 12 млн тонн було відправлено через порти Великої Одеси, ще майже 3 млн тонн пройшло через порти на Дунаї і тільки 2 млн - наземним транспортом, здебільшого залізницею, через сусідні країни ЄС. 

Як передає ЦТС, про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час засідання Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства (Agrifish), яке відбулося 26 березня в Брюсселі.

"Ми транзитом перевозимо через Польщу у місяць стільки ж, скільки вивозимо через українські морські порти за один день. Зараз вартість експорту з України морським шляхом набагато конкурентніша, ніж суходолом", - пояснив Микола Сольський.

Він додав, що негативного впливу експорту української агропродукції на ринки ЄС немає, а подекуди він виконує роль для стабілізації балансу цін. Наприклад, ціна на цукор в ЄС і досі є значно вищою, ніж була до повномасштабного вторгнення. Якщо забрати з ринку український цукор, ціна в ЄС ще зросте. 

"Якщо проаналізувати цифри станом на сьогодні, виходить що ми обговорюємо проблеми, масштаб яких насправді набагато менший. На жаль, український аграрний сектор став об’єктом негативних міфів, які насправді не мають економічного підґрунтя, а в основному стали продуктом політичної кон’юнктури. Що для нас найбільш боляче – це те, що обговорення цих міфів затьмарюють собою надважливу мету - здатність України вистояти і перемогти у війні з росією", - наголосив міністр аграрної політики.