Міністерство транспорту та будівництва Словаччини розпочинає новий етап підвищення якості послуг в пасажирському залізничному транспорті. З цією метою відомство оголосило тендери серед приватних операторів, переможці яких отримають право працювати на трьох нових напрямках в країні.

Як пише ЦТС з посиланням на Кurier kolejowy, незабаром приватні перевізники зможуть конкурувати за пасажирські перевезення на нічній лінії Братислава-Кошице-Гуменне та денних міжміських лініях Братислава-Жиліна-Кошице та Братислава-Глоговєц-Пр’євідза.

"В усіх трьох випадках початок експлуатації заплановано на грудень 2026 року. Це дасть потенційним учасникам тендеру достатньо часу та простору для ґрунтовної підготовки та доставки якісних поїздів для роботи на цих лініях", - заявив міністр транспорту Словаччини Андрей Долежал.

Відзначимо, що зараз залізницями Словаччини курсують поїзди чеських приватних операторів RegioJet та Leo Express, 50% акцій якого влітку придбала іспанська державна залізнична компанія Renfe. Також в країні виконує залізничні пасажирські перевезення державна Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).