В Україні готується альтернативний план зберігання зернових на той випадок, якщо не вдасться організувати деблокаду морських портів.

Як пише ЦТС з посиланням на Українську правду, про це в єфірі Єдиних новин розповів перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький.

Щодо розблокування портів Висоцький зазначив, що українська влада продовжує спільно з ООН працювати в цьому напрямі. Він нагадав, що без портів Україна не зможе реалізувати увесь експортний потенціал.

"Для цього потрібно мати декілька факторів: це й достатньо протикорабельної зброї, і забезпечений гарантований військовий супровід. Тому продовжується робота в цьому напрямі. Коли будуть кінцеві узгоджені Україною деталі, зможемо повідомити", - зазначив посадовець.

Також, за його словами, наразі складно передбачити, скільки часу знадобиться на розмінування узбережжя. Терміни залежатимуть від того, на якому етапі буде війна: "Наша перемога - це зовсім інша швидкість. Якщо продовження бойових дій, це інші ризики. Тому усе варіюватиметься від зовнішніх факторів. Механізми є і досить швидкого розмінування, і навпаки. Тому горизонт важко окреслити".

На випадок відсутності експорту через порти Україна вже готує додаткові потужності зі зберігання, аби була змога зберігати і минулорічні залишки, і новий врожай, розповів заступник міністра.

За його даними, з огляду на перехідні залишки з минулого року і на прогноз врожайності цього року, може бути дефіцит потужностей для зберігання в межах 10-15 млн т.

Тому наразі як "план Б" для зберігання зерна в країну завозяться мобільні елеваторні сілоси та рукави, аби мати в резерві потенційне обладнання для зберігання цих додаткових обсягів.

Раніше повідомлялося, що президент США запропонував будувати біля західного кордону України тимчасові елеватори.

"Ми працюємо над планом, щоб вивезти його через інші країни залізницею. Але Україна має таку ж систему залізничних доріг, як і росія, де ширина колії відмінна від колії в Європі, тому ми будемо будувати тимчасові елеватори на кордоні України із, зокрема, Польщею, щоб переправляти зерно з українських вагонів у зерносховища на (європейські) вагони і далі в океан", - заявив Байден.

Читайте також Американці показали дешевий, але практичний спосіб зберігання зерна на елеваторах (фото)