ДП "Адміністрація морських портів України" оголосило закупівлю нового багатофункціонального судна, яке суттєво підсилить екологічну безпеку та технічну готовність українських портів на Дунаї.
Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Інституту Дунайських досліджень.
Нове судно буде призначене для збору нафтопродуктів і сміття з поверхні води, виконуватиме функції буксира-кантовщика, а також братиме участь у локалізації пожеж на суднах та портових об'єктах.
Очікувана дата постачання - до 31 грудня 2026 року.
У тендерній документації вказано, що будівництво судна можливе на українських підприємствах.
Закупівля відбувається у межах міжнародного проєкту RELINC ("Відновлення основної логістичної інфраструктури та мережевого сполучення"), який впроваджується за фінансової підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку (IBRD).
Оголошення вже опубліковане у системі Prozorro.
Нафтозбірне судно призначене для роботи в українських дунайських портах, зокрема в Ізмаїлі, Рені та Усть-Дунайську, які нині є критично важливими логістичними хабами.


