За перше півріччя 2025 року завдяки роботі комплексів WIM (Weight-in-Motion) до держбюджету надійшло більш ніж 65 мільйонів гривень. 

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

"Це не лише додаткові кошти, а й збереження сотні кілометрів доріг. Адже система фіксує перевищення допустимої ваги вантажівок, що запобігає пошкодженню автошляхів і мостів", - йдеться в повідомленні.

Загалом за чотири роки функціонування автофіксації бюджет отримав 560 586 313 гривень. 

Найбільше порушень система зафіксувала в Київській (858), Дніпропетровській (395) та Полтавській (207) областях. 

За даними "Укртрансбезпеки", найчастіше система WIM фіксує перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм від 5% до 10% включно (штраф у розмірі 8 500 грн). Наприклад, до повномасштабного вторгнення рф цей показник складав 36% від загальної кількості порушень, тоді як після відновлення роботи комплексів WIM (з травня 2022 року) цей показник підвищився до 64% від загальної кількості порушень.

У травні цього року ще два нові комплекси WIM розпочали фіксацію порушення габаритно-вагових норм: WIM 52 (Миколаївська область) та WIM 84 (Чернівецька область).

На сьогодні підключено 57 майданчиків WIM.

"Габаритно-ваговий контроль відбувається за допомогою вмонтованих у дорожнє покриття датчиків, завдяки яким система WIM визначає вагу автомобіля. Камери фіксують швидкість, габарити та номерні знаки транспортних засобів. Дані про порушення передаються та опрацьовуються в Центрі обробки даних "Укртрансбезпеки", - додали в відомстві.