Місцева влада на Житомирщині розглядає можливість відновити і запустити після війни міжнародний аеропорт "Житомир", який не використовувався у період з 1990-2014 років, пише ЦТС.

При цьому, інвестиції у його запуск становлять близько 20 млн доларів, але місцева влада бачить можливість залучити ці кошти з кількох джерел.

Аеропорт "Житомир" імені Сергія Корольова заснований в 1937 році. В період з 1990 до 2014 років аеропорт не використовувався, хоча він має всю необхідну інфраструктуру для того, щоб обслуговувати авіаперевезення. Одна з основних причин, чому аеропорт не використовувався до війни, був незадовільний стан її зльотно-посадкової смуги тощо. Тому органи місцевого самоврядування Житомирської області, пояснила Шуляк, мають детальний план як і щодо неї, так і загалом по ремонту і модернізації аеропорту.

Зазначається, що необхідні кроки - подовження і розширення злітно-посадкової смуги, установка необхідного обладнання у самому аеропорті, ремонт перону та перед ангарної території, добудова ангарів, побудова вантажного терміналу, відкриття міжнародного пункту пропуску, внутрішні ремонтні роботи та облаштування існуючого готелю тощо.

Бюджетні авіакомпанії, переконана місцева влада, зможуть зупинити свій вибір на користь аеропорту завдяки його дисконтним ставкам і зборам та скороченням льотного часу. Знижки на авіаційні послуги, які будуть пропонуватися для авіакомпаній, посприяють формуванню більш низької собівартості польотів через аеропорт.

Аеропорт також можна в перспективі розглядати як один із центрів, де здійснюватимуться вантажні перевезення. Він має велику перевагу як майбутній центр вантажних авіаперевезень завдяки місцерозташуванню поруч з магістраллю Е40 (Київ-Львів), наявності поруч дешевих складів. Після введення в експлуатацію аеропорт зможе приймати повітряні судна типу Airbus320, що дає можливість обслуговувати більше ніж 300 тис. осіб в рік і 5 тис. тонн вантажів