Шляхи доїзду до польсько-українського кордону мають бути частиною критичної інфраструктури і не повинні блокуватися протестувальниками. Ключовим у цьому питанні, на думку міністра юстиції - генерального прокурора Польщі Адама Боднара, є формулювання "критична інфраструктура", передає ЦТС, посилаючись на "Укрінформ". Під’їзні шляхи до кордону мають бути частиною критичної інфраструктури і не повинні блокуватися, тому що це шкодить усім, - переконаний він.

За словами міністра юстиції Польщі, в демократичній країні є низка різних інших механізмів протесту. Крім того, в практиці Європейського суду з прав людини є відома справа "Кудревічус та інші проти Литви", в якій суд зазначив, що блокування доріг не підлягає захисту як форма допустимого протесту.

"Не може бути такого, щоб меншість використовувала певну ситуацію з інфраструктурної та технічної точок зору, щоб ускладнити життя більшості. Звичайно, що свободу зібрань використовують усі, хто хоче мирно протестувати. Але маємо прагнути до того, щоб дороги залишалися доступними і проїзними", - наголосив Боднар.

Польський уряд має намір рішуче стежити за діями органів місцевого самоврядування в контексті їхніх зобов’язань щодо організації локальних протестів і у вимагатиме захисту критичної інфраструктури, запевнив міністр юстиції.

23 листопада 2024 року польські мітингувальники повідомили, що планують розпочати акцію протесту - блокування руху перед пунктом пропуску "Медика"Шегині". І хоч до кінця року оформлення транспортних засобів здійснювалося в звичайному режимі, ситуація залишається напруженою й досі.