Протягом 2023 року порт окупованого Маріуполя обробив не менше 65 суден.
Як передає ЦТС, про це раніше повідомили профільні російські ЗМІ з посиланням на дані окупаційної адміністрації Донецької області.
Зазначається, що сукупний обсяг перевалки в порту за 12 місяців минулого року склав понад 142 тис. т вантажів.
Як відомо, окуповані порти на узбережжі Азовського моря - Маріуполь і Бердянськ - росіяни використовують для вивезення краденої продукції (зерно, металопродукція, вугілля та ін.) з тимчасово окупованих територій, а також за воєнним призначенням.
Щодо маршрутів незаконного вивезення вантажів, то самі росіяни інформують, що з Маріуполя судна йдуть до портів Ростов-на-Дону, Кавказ, Азов, Севастополь. В перспективі планують відкрити маршрути до Єйська і Новоросійська.
Як вже писав ЦТС, у тому числі завдяки вивезенню краденої агропродукції з окупованих територій, росіянам вдається нарощувати експортну перевалку через порти анексованого Криму та східного узбережжя Чорного моря.
Читайте також З початку 2024 року окупанти встигли вкрасти 14 тис. тонн зерна через порт Маріуполь