З портів Великої Одеси за тиждень в рамках "зернової ініціативи" 18 суден експортували 664 тис. тонн продовольства. Це на третину менше обсягів експорту за позаминулий тиждень.  

Як пише ЦТС, про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Зокрема, 60 тис. тонн пшениці відправлено до Кенії, 56 тис. тонн - до Бангладешу, 60 тис. тонн української олії - до Індії. 

Зберігається критично низький показник виходу суден з портів - 2,5 судна на добу.

"Це показник, який був ще на початку роботи "зернової ініціативи", коли обсяги експорту були незначні. Водночас кількість суден, які проходять інспекцію в Босфорі і отримують дозвіл рухатися під завантаження в українські порти, також не перевищує 3-х суден на добу", - йдеться в повідомленні.

В міністерстві зазначили, що у Босфорі російська сторона в СКЦ продовжує блокувати реалізацію ініціативи та штучно збільшувати чергу з суден. Станом на сьогодні 117 суден очікують на проведення інспекції в територіальних водах Туреччини (92 - на захід в порти під завантаження, а 25 - вже з агропродукцією). 

"За минулий тиждень відбулось тільки 20 інспекцій при мінімально необхідних 84. Гальмується також реєстрація суден для участі в ініціативі: з понад 80 заявлених суден щоденно росіяни без пояснення причин реєструють в середньому тільки 2-3 судна. Ці фактори гальмують реалізацію "зернової ініціативи": спостерігаємо зниження обсягів експорту майже на 30% в порівнянні з попереднім місяцем, а отже світ недоотримує  агропродукцію в потрібному обсязі. Переважна більшість країн отримують її з величезними затримками в часі через простої суден в Босфорі", - додали у відомстві.

Наразі в портах Великої Одеси під обробкою 21 судно. На них завантажують майже 1 млн тонн української агропродукції.  По "зерновому коридору" рухаються тільки 3 судна під завантаження. 

З 1 серпня з портів Великої Одеси вийшли 687 суден, які експортували 18,9 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки. Зазначається, що за умови стабільного функціонування "зернового коридору" цей показник мав би становити понад 28 млн тонн.