Національна спілка автомобільних перевізників Румунії (UNTRR) проводить опитування компаній-членів стосовно законодавчої пропозиції щодо запровадження обмежень руху по всій дорожній мережі для транспортних засобів з повною масою понад 7,5 т у п'ятницю, суботу та неділю.

Про це пише ЦТС з посиланням на Логіст.Today.

Законопроект передбачає внесення змін до ухвали румунського уряду №43 від 28 серпня 1997 року про дорожній режим. Пропонується запровадити обмеження руху вантажних транспортних засобів з дозволеною максимальною масою понад 7,5 тонни по всій національній дорожній мережі.

У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що одним із основних приводів для внесення змін до законодавства є висока смертність у ДТП.

"Згідно зі звітом Європейської ради з безпеки на транспорті, у 2019 році Румунія посідала останнє місце в рейтингу безпеки дорожнього руху з найвищою кількістю загиблих на 1 млн жителів - 96 смертей, що значно більше, ніж у середньому по Європі - 51 смерть на 1 млн жителів. Індекс смертності на дорогах, який визначається як кількість загиблих, зареєстрованих у середньому на 100 серйозних дорожньо-транспортних пригод, залишався постійним у період 2019-2021 років, оскільки дорожня інфраструктура була недостатньою порівняно з великою кількістю транспортних засобів, що здійснюють рух по всій країні", - йдетьяся в пояснювальній записці до законопроекту.

Також у документі зазначається, що у вихідні та святкові дні фіксуються підвищені значення трафіку у напрямку туристичних та розважальних напрямків або з міської місцевості до сільської місцевості та навпаки. Таким чином, автомобільний рух перетинається з інтенсивним трафіком великовантажних автомобілів, що здійснюють міжнародні перевезення, на всіх національних дорогах, що призводить до пробок, утрудненого руху, високої витрати палива, забруднення навколишнього середовища та численних аварій з людськими жертвами.

"З огляду на те, що в сусідніх державах і по всьому Європейському союзу у вихідні дні діють обмеження на рух транспорту, Румунія піддається тиску великого потоку товарів з Балканського півострова і Туреччини до Центральної та Західної Європи. У зв'язку з вільним пересуванням по території Румунії, крім підвищеного ризику аварій, прямо або опосередковано породжених великотоннажним автотранспортом, на початку тижня на всіх прикордонних переходах на заході Румунії утворюються великі колони вантажівок, які блокують рух автомобілів", - сказано в документі.

У законопроекті також прописані винятки та покарання на порушення обмеження. Документом передбачено штраф для фізичних та юридичних осіб у розмірі від 406 до 1,22 тис. євро.