Термін розгляду заявок на ліцензування автоперевезень через сервіс "Ліцензування" ІТ-системи "Шлях", що запустила в березні Державна служба України з безпеки на транспорті, скоротився з 1-3 місяців до 1-5 днів.

Про це пише ЦТС з посиланням на інформацію МІУ.

Сервіс показав наступні результати: кількість опрацьованих заяв збільшилася у 7 разів; термін розгляду заяв скоротився із 1-3 місяців до 1-5 днів; кількість позитивних рішень зросла до 75%.

"На ринку міжнародних перевезень спостерігається справжній бум через необхідність експорту великого обсягу врожаю та імпорту палива. Ми готувались до спрощеного ліцензування ще до війни: доопрацювали і запустили новий цифровий інструмент вже у березні", - повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм. 

Зазначається, що сервіс "Ліцензування" максимально спрощує процедуру подання документів та управління ліцензійними справами. 

"Тепер процес отримання ліцензії став максимально зручним, швидким та з ліквідованими корупційними ризиками. Створений інструмент є тільки частиною масштабної програми дебюрократизації в сфері автоперевезень. Паралельно працюємо над повним скасуванням дозвільної системи в автоперевезеннях з ЄС, а також ліквідуємо всі вузькі місця на західних кордонах в рамках проєкту "Відкритий кордон", - додав Найєм. 

До запуску цього сервісу термін очікування результату розгляду заявки міг сягати 3-х місяців. Окрім цього, процес був організований повністю вручну, що підвищувало корупційні ризики, а також можливість помилки на основі людського фактору.