АТ "Укрзалізниця" (надалі АТ "УЗ" або Укрзалізниця) належить до числа небагатьох державних підприємств, які першими відчули наслідки корпоратизації. Офіційним початком роботи АТ "УЗ" є 21 жовтня 2015 року, коли компанію було фактично зареєстровано. Чи позначилися корпоратизація та зміна принципів управління АТ "УЗ" на діяльності компанії за цей період?

Ми можемо відзначити дві #перемоги та одну #зраду – за останні три роки "УЗ" стала прибутковою та значно наростила обсяги інвестицій. Однак, компанії, попри її ініціативи, так і не вдалося припинити крос-субсидування пасажирських перевезень. Та й загалом цінова політика "УЗ" не є досконалою. Але про все по порядку.

#перемога 1. Кращі фінансові результати

Починаючи з 2014 року Укрзалізниця успішно скорочувала обсяги збитків, а сьогодні є прибутковою. Так, якщо у 2014-2015 роках фінансовий результат АТ "УЗ" становив 15,4 млрд грн та 16,8 млрд грн збитків відповідно, то вже 2017 року компанія вийшла на прибуток у 114,5 млн грн. У першому півріччі 2018 Укрзалізниця закріпила досягнутий результат, закумулювавши вже 468,4 млн грн прибутку.

Далі читайте на сайті першоджерела